Sivasspor geçen haftaki Galatasaray maçından çok dersler çıkarmış olacak ki sahaya akıllı, haddini bilerek çıktı. Trabzon deplasmanında arkada çok sayıda oyuncu bıraktı. İlerde kalan oyuncuları da ayağına hakim birebir de hüpfburg mit rutsche kaufen etkili oyuncular olunca ilk yarı her şey istedikleri gibi gitti. Tabi burada Trabzonspor forvet hattı da bu işe çanak tuttu başka Henrique ve Burak olmak üzere

İkinci yarı bambaşka bir havada başlamadı. İlk yarıdaki tente gonflable gibi topa sahip olan pas yapan atak oynayan hep Trabzonspor’du. Bu yarı topla oynama yüzdeleri bir ara %70 e %30 gibi bir orana yaklaşmıştı. Ender gelişen Sivasspor kontraları tehlike yaratırken Trabzonspor ortasahası gibi çıkamayan savunma hattı blok arası bir 15 20 metre gibi kopuk oynadı. Burada geride olmanın getirmiş olduğu oyun disiplininden kopma hadisesini gözlemledik. Bu hadise aynı zamanda Sivasspor ataklarının kontradan çok olgun organize ataklar haline dönüşmesini sağladı ki maçı koparabilecekleri pozisyonu Eneramo ile harcadılar.

Son bölümde Halil ve Alanzinho nun oyuna girmesi Şenol Güneş için oyun okuyamıyor diyenlere ne tür bir cevap oldu bilemem ama maçı kurtardı. Burak’ın Fatih Tekke ile aynı gol sayısı şansını mental olarak hazır hissetmediği bir anda değerlendirmesi aslında bir anlamda hırsına yenik düşmesi anlamı taşıyordu.

Velhasıl Trabzonspor bana göre haklı bir üç puanı Sivasspor’un akıllı(!) fakat beceriksiz olması sebebiyle kazanmış oldu.

YAZIYI PAYLAŞ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Next Post
»