Dervişin fikri

March 28, 2012

Daha önceki yıllarda gözümden toddler bouncy castle kaçmış olabilir ama iki yıldır bir şey dikkatimi çekiyor: Trabzonspor – fenerbahçe karşılaşmaları yaklaştıkça kimi televizyon kanalları 1996′daki o dramatik karşılaşmayı temcit pilavı gibi ekrana getiriyorlar.

Sanki Trabzonspor – fenerbahçe arasında oynanan başka karşılaşma yokmuş gibi… Örneğin; 2009 – 2010 sezonunun son maçında İstanbul’da Qol gibi Qeçirerek FB’ye şampiyonlukta avuç yalattığımız karşılaşmadan hiç söz edilmiyor. (Yanlışsam veya gözümden kaçmışsa düzeltin lütfen.)

fenerbahçe’nin kapıkulu Faik Çetiner 2009 – 2010 sezonunun o günlerinde tv8′in spor haber veya spor tartışma programlarının hepsinde -evet abartmıyorum, hepsinde- ekrana getirmişti 1996′daki o karşılaşmayı… Kendisine birkaç kez e-posta gönderip “e-posta” koymuştum ama tabii yanıt gelmedi.

Bu yıl da trt3 Spor’da Levent Özçelik yiyor aynı haltı…
Diğer televizyon kanallarında da da benzer örneklerini görmek mümkün..

Amaç belli; amaç Trabzon kentinin, Trabzonspor taraftarlarının ve Trabzonspor futbolcularının sinirleriyle oynamak…

Bu yapılanları düşünüyorum da, basitlikte / düzeysizlikte bu adamdan bozmalarla kendi dilleriyle yarışılmaz / yarışılamaz… Çünkü öyle yaparsak kendimizi de onların içinde debelendikleri lağım çukuruna çekmiş oluruz.

Bizim için yapılacak tek şey, bu sicili şaibeli takıma ve dolayısıyla Faik Çetiner ile Levent Özçelik cinsi kapıkullarına yine Qol gibi Qeçirerek, o çukura geri postalamak olacaktır.

Haydi Trabzonspor, söz sende!

YAZIYI PAYLAŞ

3 Comments for this entry

 • Salih Seymen says:

  Trabzonsport sitesinden daha seviyeli bir uslüp içeren köşe yazıları beklerdim. Bu yazı ancak bir taraftar forumu mesajı olabilir köşe yazısı böyle olmamalı.Hayal kırıklığı…

 • güven ankara says:

  Kesinlikle haklısnız Salih Seymen…
  Yazı bana/bize pek yakışmamış.
  Sizden ve -varsa- diğer okurlardan özür dilerim.
  Sevgi/selam… (Güven ANKARA)

 • güven ankara says:

  Kesinlikle haklısınız Salih Seymen…
  Uyarınız üzerine şöyle bir inceledim de, gerçekten bana/bize yakışmayan bir yazı olmuş.

  Sizden ve -varsa- diğer okurlardan özür dilerim.

  Sevgi/selam…

  Not: Daha önce gönderdiğim özür mesajı çıkmadığı için yeniden gönderiyorum. Mükerrer olursa bu mesajın silinmesini yönetimden rica ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>