Kantini bile olmayan bir hazırlık binasın da tanıştığımızda takvimlerde yıl 2005′i gösteriyordu. Daha doğrusu ozamanlar adı Gazili trabzonsporlular birliğiydi. Sakarya da büyümüş memleket hasreti çeken bir çocuk için bordo mavi o stand trabzonla eş değerdeydi. Ve o grup beni kardeşleri olarak içine aldı ankaraya inflatable water slide öğrenci olarak yolu düşen herkese yaptığı gibi. Üni-ts ‘nin Trabzonun okuyan aydın yüzü olması için, diğer taraftar gruplarından farklı olması için onlarca emek harcayan Bahadır Abinin, müdürün, gold osman’ın, feyruk’un, duble şahin’in ve onlardan sonra bayrağı devralanların emeğinin karşılığını alamamasının nedeni neydi acaba?

Deplasmana giderken ders çalışan bu çocuklar acaba bu hale nasıl geldi? Hiç düşündünüz mü ? Bunu düşünmek için bahadır abinin ”Kimse taşkınlık çıkarmayacak” ,”kimse olay çıkarmayacak ” , ”Siz bana emanetsiniz” , ‘Adam olamayan önce karşısın da beni bulur ” cümleleri duyamazsınız ama bir anımız belki size yol gösterebilir.

Nasıl bu hale geldiklerini anlayın:

Türkiye kupası finali, rakip fenerbahçe maç urfada. Otobüste tothem yapanda var dönüşte sınavı olduğu için ders çalışanda. Ders çalışmaları doğal üniversiteli taraftar grubuyuz biz. otobüsümüzde trübün dilinde emanet olarak adlandırılan bişey yok. Sırf bunun yüzünden alışveriş yapmak için durduğumuz benzinliğin birinde arkadaşlarımızdan bir kaçının yarısını bırakabilirdik. Üstlerinde bordo mavi formalar olması döner bıçaklarıyla, sallamalarla kovalanmaları için yeterliydi. Yaşları 17 -25 arası değişen o çocuklar bunun gibi yüzlerce olay yaşadı deplasman yollarında.

Üni-ts yanlış yapmıştır ama sizler masum değilsiniz. O çocuklara doğru yolu bulabilecekleri bir dünya sunmadınız. Gazeteleriniz, televizyonlarınız her gün savaş çığırtkanlığı yapıyor. Liderleriniz her gün toplumu kamplaştırmak için elinden geleni ardına koymuyor, Kafasını kuma gömen sizler! sizler de masum değilsiniz. Bütün pislikleri o çocukların omuzlarına yüklemek istesenizde suçlu o çocuklar değil. O çocukları o hale getiren kokuşmuş düzeniniz ve ve sizlersiniz.inflatable dream castle

Üni-ts kendi iç dinamikleriyle özeleştirisini yapar, hatasını anlar, yanlışından döner. Anıl’ın Zeki’nin kadir’in önderliğinde Trabzonun okuyan, aydın yüzü olmaları gerektiğini tekrar anlar.

Peki sizler yanlışınızdan dönebilecekmisiniz? Hata yapan kardeşlerinizi, çocuklarınızı şikecilerin kana susamış camiasına yem etmenizi açıklayabilecekmisiniz?

Sizler o çocukların hatasını değerlendirip kendini aklamaya çalışanlar beni iyi dinleyin üni-ts hatalıdır ama sizler rezilsiniz…
HAMSİKILÇUĞU

YAZIYI PAYLAŞ

1 Comment for this entry

  • kunta kinte says:

    Güzel bir yazı olmuş.Hamsikılçığı sürekli yazılarını bekliyoruz.Twitter’de takip ediyoruz seni ama bu kadar güzel yazabiliyorsan bizi yazılarından mahrum bırakma..

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>