Kamuoyuna Duyuru !

February 26, 2012

Bilinmesini isteriz ki, şike skandalı süreci boyunca, tutarlı bir strateji belirlemekte aciz kalan ve süreç boyunca şuursuzca sağa sola savrularak, yalpalayarak bugüne kadar gelen Trabzonspor yönetiminin, bugün, TFF aufblasbarer park kaufen seçimine dair en son açıklamasını da, bu şuursuzluğun, bu akıl tutulmasının, bu stratejik zeka yoksunluğunun son emaresi olarak görüyoruz ve not ediyoruz.

Tarihi şan ve şerefle dolu Trabzonspor Kulübünün yönetimini emanet alan bu şahısların, kendi şahsi menfaat ilişkilerine ya da maruz kaldıkları şahsi şantajlara boyun eğerek, kulubümüzün geleceğini karartacak utanç verici ittifaklara dahil olmalarını asla kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz.

Trabzonspor kamuoyuna, bu iğrenç, bu aşağılık işbirlikçi teslimiyetçiliğin gerekçeleri olarak servis edilen, “TFF yönetiminde kıyısından köşesinden yer almak”, ya da “hak edilmiş bir kupanın tenekesini almak ya da almamak” gibi argümanlar; biz gerçek Trabzonspor sevdalılarının umrunda değildir.

Bariz bir akıl tutulması içinde olan mevcut Trabzonspor yönetiminin, farkında olmadığı bir gerçek daha vardır. Mevcut şike skandalının Trabzon lehine çözümü asla Türkiye içindeki karar mekanizmalarıyla olmayacaktır. Zira son kertede, siyasi iradenin de yargı üzerinde baskı kurarak konuyu zaman içinde aklayıp paklayacağı, bazı kilit açıklamalarla belli olmuştur.

Durum bu kadar açık iken, Trabzonspor yönetiminin, Türkiye içindeki karar sürecinde suçluların cezalandırılacağına ve kendi haklarının iade edileceğine inanması ve bu yöndeki vaadler karşılığında şike organizatörleriyle aynı safta görünmesi, en kibar ifadeyle; “safça” bir tuzağa düşürülmektir. Zira, bu sürecin eninde sonunda dayanacağı adres, FIFA ve UEFA platformu olacaktır ve o gün geldiğinde oradan görünen fotoğraf ile bizim bugün gördüğümüz iğrenç fotoğraf, aynı fotoğraf karesi olacaktır. Böyle bir fotoğraf, Trabzonspor’a atılan aşağılık intikam çamurlarını FIFA ve UEFA nezdinde inandırıcı hale getirecektir.

Bugün Trabzonspor’un düşürüldüğü tuzak işte budur ve maalesef mevcut işbirlikçi teslimiyetçi Trabzonspor yönetimi ya bu tuzağı farkedememekte ya da daha kötüsü bilerek bir ihanete ortak olmaktadır.

Trabzonspor yönetiminin yapması gereken, henüz resmi açıklamayı yapmamışken bu tarihi hatadan acilen dönmektir.
“Nasıl olsa TFF seçimini biz kazanacağız, buyrun gelin sizden de buraya bir kaç adam sokalım” teklifi; ölümcül, şeytani bir tuzaktır ve bu tuzağa asla düşülmemelidir.

Trabzonspor yönetimi silkelenip kendine gelmeli, aklını başına toplamalıdır. Trabzonspor, ancak ve ancak, bu ahlaksız kurtarma paketinin dışında kalarak, uluslararası kamuoyu ve UEFA/FIFA nezdinde de masumiyetini ve haklılığını perçinleyebilir. Ahlaki olmasının dışında, doğru ve rasyonel stratejik yaklaşım da bunu gerektirir.

Trabzonspor yönetimi, kulübün gerçek sahiplerinin ikazlarını göz ardı ederek bu tarihi ihanete ya da ahmaklığa imza atma konusunda ısrarcı olursa, bugün, yarın ve sonsuza dek bir kabus gibi tepelerine çökeceğimizden, öyle ya da böyle bu ihanetin hesabını soracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın..

TRABZONsPORT Taraftar Platformu

YAZIYI PAYLAŞ

1 Comment for this entry

  • Umut Paşaoğlu says:

    yazının altına imzamı atıyorum ve trabzonsport’a çok teşekkür ediyorum ki bizlerin sesi oluyor…

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>