Trabzonsporlular olarak Emeğin Bayramı 1 Mayıs kapsamında İstanbul’da bir yürüyüş yaptık.

100’e yakın kişinin katıldığı Mecidiyeköy’de başlayan yürüyüşümüzde “Kazım Koyuncu Ölümsüzdür, Güçlülerin İktidarına Karşı Trabzonspor” yazılı Kazım Koyuncu’nun fotoğrafının bulunduğu bir pankartın yanı sıra, bayraklar ve “Paraya karşı emeğin savaşı” sözlerinin yazılı olduğu inflatable slide pankartımızla uzun bir kortej oluşturduk.  “Bize her gün 1 Mayıs” “Şike yapanı düşürün”,  “Şikeci Meclis hesap verecek” “Kazım Koyuncu Ölümsüzdür” gibi sloganların atıldığı yürüyüşte Zokora’ya yönelik yapılan ırkçı saldırıyı da unutmadık. Federasyonu, Şikecileri ve Şikecilere destek olan Lig TV, Hürriyet, NTV gibi bazı basın yayın organlarını eleştiren sloganlarımızın yanında “Trabzonspor Türkiye’nin zencisidir”, “Tükür yüzüne yüzüne hırsızın şikecinin hainin”, “İnadına ötekiyiz Ulan” yazılı dövizlerimiz ve “Haramilerin saltanatını yıkacağız” yazılı atkılarımız da oldukça ilgi gördü.

Taraftarlarımızın oluşturduğu kortej yürüyüş güzergahındaki Agos Gazetesinin önünden geçerken, attığımız “Faşizme İnat Kardeşimsin Hrant” ve “Hepimiz Hrant’ız Hepimiz Ermeniyiz” sloganlarımız Agos Gazetesinin balkonundaki gazete  çalışanlarından da büyük alkış aldı.

Bizler de TrabzonSport olarak bu haklı yürüyüşümüzde yer alan tüm Trabzonsporlulara teşekkür ediyor ve yineliyoruz ki: Hak Verilmez Alınır. Zafer Sokakta Kazanılır!!!

YAZIYI PAYLAŞ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>