Trabzonspor taraftarları olarak şike soruşturmasının başladığı 3 Temmuz ‘dan bu yana kirli yola girenler kim olursa olsun cezalandırılsın dedik gittiğimiz her yerde, attığımız her adımda.

3 Temmuz’dan sonra da delillerin, ülke futbolunu bouncy castle with slide yönetenlerin söylemlerinin, iddianamenin ortaya koyduklarıyla; ilk etik kurul raporunun gösterdiği, tutuklu kalan yöneticilerin varlığı özetle söz konusu sürecin netliğe kavuştuğu her anda sesimizi hep “adalet” beklentisi üzerine yükselttik.

Ne yazıktır ki sportif yargılama hakkını elinde bulunduranların, suç ve suçlular açıkça ortada olmasına rağmen gösterdikleri çaba, futbolumuza bulaşan lekeleri temizlemek değil lekenin üzerine kapatma çabasıdır.
TFF tarafından alınan 58. maddenin değiştirilmesi kararı ülke futbolunda şike ve teşvik priminin serbest bırakıldığı anlamını taşımaktadır. Aynı şekilde disiplin talimatına eklenen 105. Madde de suçluların cezalandırılmamasını sağlamak için harcanan bu büyük çabanın meyvelerinden biridir.

Şikenin değil adaletin sahaya yansımadığı bu ortamda Trabzonspor taraftarları olarak isyanımızın birlikteliğimize yansımasını, büyük Trabzonspor taraftarının büyük gücünü ortaya koymak amacıyla 6 Mayıs günü tüm Trabzonspor taraftar grupları, dernek ve diğer oluşumları, sivil toplum kuruluşları ve tüm Trabzonspor sevdalılarıyla Meydan Parkı’nda toplanarak omuz omuza, yürek yüreğe H.Avni Aker Stadı’na yürüyeceğiz.
Trabzonspor’a gönül veren, emek veren herkesi bu yürüyüşte yanımızda görmek istiyoruz.

6 Mayıs bu şehrin büyük sevdasının ve bu büyük sevdaya gönül veren milyonların en yüksek sesle adalet aradığı gün olacak ve o günden sonra da her platformda sesimizi, birlikteliğimizi ortaya koymaya devam edeceğiz.

İSYAN SOKAKTA İNSAF ARIYOR !

6 Mayıs Pazar / 14:00 Trabzon Meydan Parkı

ORGANİZASYON KATILIM LİSTESİ

* Vira
* Trabzonlu Gençler
* 1461 Meydan
* Bordomavi.net
* Joganita.net
* Vakfıkebirliler
* Tayfa.org
* Farozlular
* TrabzonsporTV
* TRABZONsPORT

YAZIYI PAYLAŞ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>