Hesap zamanı!

March 21, 2012

Kupadan elenerek sezonu kapatmış olduk. Geçen yılın gerçek şampiyonu olan takımın bu sezon bu denli kötü futbol oynaması başkan ve yönetim sorumsuzluğunun, beceriksizliğinin sonucudur. Araştırılırsa yapılan gonflable transferlerde ciddi yolsuzlukların çıkabileceği kanaati taşıyorum. Bu kadar kötü oyunculara astronomik bedeller verilerek alınıyorsa ben olaya sadece iyi niyetle yanlış yapılmış transferler gözüyle bakmam, art niyet ararım. Önce hesap versinler ve sonra görevlerini bir an önce bıraksınlar.

Maçı Antalya uzatmaya gitmeden hak etmişti aslında. Hakem maçın sonuna doğru bir penaltılarını çalmadı. Elenseler gerçekten yazık olacaktı. Ben maçın kırılma anı olarak Aykut’un oyuna girdiği anı görüyorum. Aykut’un değil herhangi bir süper lig takımı bank asya’da bile zirve mücadelesi yapan hiç bir takımda oynayamayacağını düşünüyorum. Ama bu maçın günah keçisi falan da değil Aykut. Takım olarak çok kötüydük. Alanzinho dışında takıma katkı yapan adam yoktu.

Kaleci Onur’un yediği ilk gol aslında Onur’un değil Şenol Güneş’in hatasıydı. Bu sezon ligde şansı olmayan liderin onyedi puan gerisinde kalmış bir takım için Türkiye kupası peşinde koşulması gereken hedeftir. Sakatlıktan yeni çıkan ve bu sezon maç oynamamış Onur tercihi rasyonel hedef olan kupa tercihi olamaz. Madem kupada rotasyona gideceksin, ligde şans vermediğin Sercan, Jebrin nerede? Çok merak ediyorum Henrique’nin Sercan’dan ne gibi bir artısı var. Sercan’da olmayan bir şey Henrique’de var ki Şenol hoca Sercan’ı tercih etmiyor diye düşüneyim diyorum ama şu haliyle Henrique’den daha nasıl kötü olabilir herhangi bir futbolcu!.?

Trabzonspor için bu aşamadan sonraki yol haritası ”zararın neresinden dönersem kar olur” mantığıyla hareket etmek olur. Sadri Şener ve ekibinden yola çıkarak başlanmalı. İleride verebilecekleri zararların daha büyük olacağı düşünülürse bir an önce yol ayrımına girilmeli. Ama kulübü babalarının çiftliği gibi yönetmenin verdiği zararın hesabı sorularak tabii.

Mesela ben ilk soruyu soruyorum? Bütün sezon on dakika oynayan Barış Özbek’e verdiğiniz bir milyon euroyu can çekişen basketbol takımımıza aktarmış olsanız takımımız bu kötü duruma düşer miydi?

4 Temmuz sabahı çalınan şampiyonluğumuzu söke söke almak için mücadele etmiş olsanız Platini’nin, Cornu’nun ağızından çıkacak laflardan medet umacak pozisyonda olur muyduk?

Sadri Şener TFF seçimlerinde Mehmet Ali Aydınlar’ı ilk omuzuna alma şirinlikleri yapacağına Mehmet Atalay için lobi yapsa ve desteklese şike süreci bu rezil boyutlar gelir miydi?

O kadar çok sorgulanacak, sorulacak sorular var ki karşında gayri ciddi, ilkesiz, kulübünün misyonunundan bihaber insanlar olunca sorduğun sorulara yanıt bile duymak istemiyorsun…

YAZIYI PAYLAŞ

2 Comments for this entry

  • Cakelishi says:

    son cumle hepimizin halet-i ruhiyesini yansitiyor.. kalemine saglik.

  • Kalemine sağlık üstadım. Ancak önerdiğin gibi olmayacak görünüyor. Zararın tam burasından dönemeyeceğiz gibi artık. Taraftarın gazı alınır yarın öbür gün, tamam işte. Çok büyük bir oyuna geliyoruz. Kupadan elenmemiz belki de iyi oldu bu açıdan. Bir ihtimal kör gözler açılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>